Kas atsitinka Jūsų naudotoms padangoms?

Padangos neturėtu būti išmestos į sąvartyną. Tam yra keletas naudotų padangų utilizavimo galimybių ir padangų perdirbimas vykdomas daugelyje šalių. Perdirbimas padangų įvairiose šalyse gali būti skirtingas.

Importuotojai ir gamintojai prižiūri perdirbimąBelgija, Čekija, Suomija, Prancūzija, Graikija, Vengrija, Norvegija, Olandija, Lenkija, Portugalija, Romunija, Ispanija ir Švedija.
Gamintojai moka konkretų mokestį kiekvienai valstybei kad prižiūrėtu perdirbimąDanija, Latvija ir Slovakija
 Kiekvienas valdytojas gali nuspręsti kaip vykdyti priežiūrą perdirbant, utilizuojant padangas laikantis pagal numatytus teisės aktus.Austrija, Vokietija, Airija, Šveicarija ir Didžioji Britanija

Suteikia naują gyvenimą Jūsų dėvėtoms padangoms

Išmestos padangos yra toli nuo beverčių, tačiau, jų naujas gyvenimas tęsiasi priklausomai nuo perdirbimo būdo. Jūsų senos padangos gali tarnauti kaip rišamoji medžiaga asfalte po Jūsų naujomis Hakkapeliita padangomis arba apsaugo Jūsų namus nuo greitkelio keliamo triukšmo.

Padangos gyvenimo ciklas

Gyvavimo ciklas reiškia skirtingas produkto pakopas  nuo pagaminimo, naudojimo ir iki išvežimo dėvėtą padangą iš serviso į perdirbimą. Padangos gyvavimo ciklas prasideda nuo kaučiukino medžio augančio pietų pusrutulyje t.y. Indonezijoje arba Tailainde. Ciklas tęsiasi gamykloje su kitomis žaliavomis ir produktais, sandėliaviamas ir transporatvimas.

Kai padangos realus gyvavimo ciklas pasibaigia, pavyzdžiui, kada yra nusidėvėjusi ar sugadinta, tolimesnis gyvavimo ciklo etapas gali būti padalintas į keletą dalių:

  1. Gamyklos naudoją kaip žaliavą ir energiją.
  2. Padangų gamybai
  3. Padangos panaudojimas
  4. Dėvėtos padangos utilizavimas

Daugeliu atveju padangų poveikis aplinkai juntamas eksplotuojant padangas. Vienas iš svarbiausių momentų aplinkai yra automoblilio kuro sunaudojimas.  Naudojama padanga gali sumažinti poveikį aplinkai, sumažinant padangos svorį ir pasipriešinimą riedėjimui, todėl mažinant garų emesiją ir taip mažinant šiltnamio efektą. Tačiau, vienas iš svarbesnių faktorių mažinant išmetamų dujų kiekį  yra ir vairavimos stilius. Ekonomišku vairavimu galima sumažinti 10 - 20 procentų kuro sunaudojimą.

Prašykite savo padangų pardavėjų perdirbimo instrukcijų

Pratęskite eksploatacijos laiką!