Saugojima

varastointi.jpg

  1. Temperatūra. Sandėlio temperatūra turi būti žemiau + 25ºC. Idealiausios sąlygos - tamsa ir žemiau +15ºC. Prie temperatūros virš +25ºC ar žemiau 0ºC  kaučiuko ypatybės gali pasikeisti tuo pačiu paveikdamos padangos efektyvumo laiką. Vėsus oras neturi jokios neigiamos įtakos guminiams produktams.
  2. Drėgmė. Reikėtų vengti nepaprastai drėgnų sąlygų. Sandėlio drėgmei easnt pakankamai aukštai kondensavimas įvyksta ant padangų. Padangos neturi būti kaupiamos vietose, kur yra lietaus bei šlapdribos tikimybė.
  3. Apšvietimas. Padangos turi būti apsaugotos nuo šviesos, ypatingai nuo tiesioginių saulės spindulių bei intensyvios dirbtinės šviesos.
  4. Deguonis ir ozonas.  Ozonas labia stipriai neigimai veikia padangas. Sandėlyje neturi būti jokios ozoną gaminančios įrangos, tokios kaip fluorescenijos ar gyvsidabrio garo lempos, aukštos įtampos elektros įranga, elektromotorai ar bet kokia kitokia elektros įranga, kuri gali sukurti kibirkštis ar tylų elektrinį paleidimą.
  5. Deformavimas. Jei įmanoma, padangos turi būti laikomos kiek įmanoma laisviau, kad nebūtų užspaustos ar susuktos.
  6. Tirpikliai, aliejus, riebalai, karštis. Padangos turi būti apsaugotos nuo bet kokio kontakto su tirpikliais, aliejumi ar riebalais, netgi trumpalaikio. Padangos taip pat turi būti apsaugotos nuo galingų šviesos spindulių ir elektros virinimo kibirkščių.
  7. Padangos apdorojimas. Sandėliuojant padangas niekada nemėtykite iš didesnio nei 1,5m aukščio. Padangos gali būti sugadintos net nuo lašo dydžio smulkmenėlės.