Akumuliatoriai

„Vianor“ suteiks energijos jūsų kelionei!

Paprastai dėmesį į automobilio akumuliatorių atkreipiame tik tada, kai automobilis nebeužsiveda. Kai reiks galios šaltinio, „Vianor“ suteiks profesionalią pagalbą. „Vianor“ siūlo populiariausių akumuliatorių asortimentą, o, pavyzdžiui, pasirinkus aukštos kokybės „Varta“ akumuliatorių, automobilis visuomet užsives, net esant žemai temperatūrai. Pirmiausia akumuliatoriaus pasirinkimą lemia jo naudojimas, o kainą – kokybė.

Akumuliatoriaus tvirtinimas

Paprastai automobilio akumuliatoriui nebūtina nuolatinė priežiūra, tačiau jo naudojimo laikas gali pailgėti, jei nuvalysite jo paviršių ir reguliariai patikrinsite akumuliatoriaus skysčio lygį. Jei akumuliatorius nenaudojamas, jis turi būti laikomas sausoje ir vėsioje vietoje, ne šiltesnėje nei patalpos temperatūra. Kas šešis mėnesius akumuliatorių būtina visiškai įkrauti, kad prireikus jį būtų galima panaudoti automobilyje. Keičiant akumuliatorių pirmiausia atjungiamas neigiamas gnybtas, tada – teigiamas. Prieš tęsdami, turite patikrinti, ar laidai nėra prijungti prie gnybtų. Tada nuimkite akumuliatoriaus tvirtinimo detales ir labai atsargiai iškelkite akumuliatorių. Jei išsilieka akumuliatoriaus skystis, jį būtina nuplauti gausiu vandens kiekiu. Prieš įdedant ir pritvirtinant, būtina patikrinti naujojo akumuliatoriaus įtampą. Įdėjus akumuliatorių į vietą, reikia prijungti laidus: pirmiausia laidas jungiamas prie teigiamo gnybto, tada – prie neigiamo. Galiausiai turite įjungti degimą ir įsitikinti, kad naujasis akumuliatorius veikia.

Akumuliatoriai yra toksiškos atliekos

Automobilio akumuliatoriaus skystis turi išlikti kokybiškas. Jei skysčio yra per mažai, gali sugesti automobilio įkrovimo sistema. Šiuo atveju akumuliatorius yra perkrautas. Pažeidimai taip pat gali turėti įtakos akumuliatoriaus skysčio lygiui. Jei atrodo, kad akumuliatorius silpsta, visuomet patikrinkite jo naudojimo laiką. Laikas nurodomas trimis skaitmenimis ant akumuliatoriaus neigiamo gnybto arba ant prisegtos etiketės. Jei senas akumuliatorius neįkraunamas, išlieka silpnas ir praranda didžiąją dalį talpos, vadinasi, jį reikia pakeisti. Išmesdami seną akumuliatorių, turite atminti, tai – toksiškos atliekos, turinčios sieros rūgšties, kuri turi būti atitinkamai sunaikinama. Jei leisite „Vianor“ pasirūpinti jūsų akumuliatoriaus problemomis, mes užtikrinsime, kad seni akumuliatoriai būtų tinkamai išmesti.