Alyva ir alyvos keitimas

„Vianor“ alyvos keitimo paslauga atliekama sklandžiai!

Variklio alyva naudojama jam sutepti taip sumažinant dėvėjimąsi. Alyvos keitimas yra viena iš svarbiausių automobilio priežiūros procedūrų, nes nesutepus atsiranda trintis ir užkaitęs variklis gali nustoti veikti. Veikiant varikliui, alyvoje kaupiasi degimo nuosėdų ir metalo dalelių. Jos silpnina alyvos tepimo savybes ir variklis dėvisi. Pakeitus variklio alyvą, variklio tepimo savybės pagerėja.

Remiantis gamintojų informacija, intervalai tarp alyvos keitimo gali būti gana ilgi – net iki 30 000 km. Tačiau, jei norite ilgainiui užtikrinti gerą variklio būklę, rekomenduojame variklio alyvą keisti kas 10 000–15 000 km. Rekomenduojame alyvą keiti, kai variklis įšilęs, nes tada lengviau pašalinti seną alyvą. Daugelyje „Vianor“ filialų siūloma įprastų automobilių ir sunkvežimių alyvos keitimo paslauga. Be to, yra didelis variklių alyvos, oro filtrų, hidraulinės ir grandinės alyvos pasirinkimas ir įvairių rūšių tepalų – viskas, ko reikia alyvai pakeisti ir dar daugiau.

Alyvos keitimo procedūra

Alyvos keitimas pradedamas išėmus alyvos rinktuvės kamštį ir išleidus seną alyvą į talpyklą, padėtą po rinktuve. Sena alyva išleidžiama, taip pat reikia patikrinti, ar su senu filtru pašalinama guminė tarpinė. Tada kamštis įstatomas atgal į rinktuvę ir, jei reikia, tarpinė pakeičiama nauja. Taip pat montuojamas naujas alyvos filtras ir tarpinė. Pilama nauja alyva ir patikrinamas jos kiekis. Pakeitus alyvą, reikia užvesti variklį kelioms sekundėms, kad alyvos slėgis pasiektų tinkamą lygį. Baigus darbą, įspėjamoji lemputė užges. Pakeitus alyvą, reikia dar kartą patikrinti alyvos lygį.

Užuot išleidus alyvą, ją galima išsiurbti. Tai rekomenduojama daryti tam tikruose automobilių modeliuose. Variklio alyva gali būti sintetinė (dirbtinė), pusiau sintetinė arba mineralinė.

„Vianor“ pasirūpins aplinka už jus 

Sena alyva ir filtrai yra toksiškos atliekos. „Vianor“ alyvos keitimo paslauga užtikrins ne tik efektyvų variklio darbą, bet ir tinkamą atliekų išmetimą. „Vianor“ variklio sutepimo paslauga kainuoja nuo 79 EUR (į „Vianor“ alyvos keitimo paslaugą įtraukta 4 litrai tinkamos „Vianor“ siūlomos alyvos ir jos pakeitimas, tačiau už filtrą ir keitimą reikės mokėti atskirai.) Jūsų variklis dar niekad nebuvo taip gerai suteptas!