Oro kondicionieriaus techninės priežiūros paslauga

Oro kondicionieriaus techninės priežiūros paslaugos iš „Vianor“!

Oro kondicionierius užtikrina patogesnę ir saugesnę kelionę automobiliu. Vairavimas ir bendra būklė priklauso nuo to, ar vairuotojui patogu vairuoti, taip pat nuo temperatūros ir drėgmės. Kasdien naudoti oro kondicionierių lengva ir paprasta, tačiau norint, kad jis patikimai ir efektyviai veiktų, reikia jį nuolat prižiūrėti.

Kaip veikia oro kondicionierius?

Oro kondicionierius skirtas tam, kad sumažintų arba pašalintų drėgmės ir karščio keliamą poveikį ir tuo pat metu valytų automobilio orą. Automobilio kondicionavimo sistema yra uždara sistema, kurioje aušalas juda naudojant kompresorių, panašiai kaip šaldytuve. Sistemoje šaltnešys perduoda šilumą iš automobilio vidaus į kondensatorių, kur ji atvėsinama. Atvėsintas šaltnešys juda atgal į automobilio garintuvą, kuris iš oro „sugeria“ šilumą, pučiamą į automobilį. Sušilęs šaltnešys grįžta atgal ir juda ratu. Kitaip tariant, oro kondicionierius nešaldo oro, bet pašalina karštį iš automobilio vidaus. Įrenginį naudoti labai paprasta. Termostatas nustatomas ties reikiama temperatūra, o įrenginys palaiko tą temperatūros lygį.

Kodėl reikia prižiūrėti oro kondicionierių?

Suomijos klimato sąlygomis uždara sistema neišliks visiškai uždara. Kasmet 10–15 % šaltnešio išteka iš sistemos net naudojant naujausius oro kondicionierius. Todėl rekomenduojama atlikti kasmetinę oro kondicionieriaus priežiūrą. Šaltnešio ištekėjimo priežastis ta, kad oro kondicionierius buvo naudojamas per retai. Kad tarpinės veiktų tinkamai, oro kondicionierius turi būti naudojamas bent kartą per mėnesį, o šiaurės klimato sąlygomis tai paprasčiausiai neįmanoma, nes pusę metų temperatūra būna žemiau nulio. Oro kondicionierius išsijungia automatiškai, kai temperatūra nukrenta apytiksliai 2–5 laipsnius, atsižvelgiant į įrenginį. Įrenginyje naudojama į dujas panaši medžiaga ir, kai įrenginys nenaudojamas, tarpinės išdžiūsta ir dujos lėtai išteka. Be to, šaltnešys gali ištekėti iš sistemos dėl temperatūros pokyčių, vibracijos, variklio judėjimo ir pažeidimų avarijos metu. Sistemoje sumažėjus šaltnešio kiekiui, kompresorius veikia dažniau, nei įprasta, todėl padidėja degalų sąnaudos. Prastai veikianti sistema be reikalo naudoja variklio galią. Norint atlikti oro kondicionierių priežiūros darbus, būtina licencija, todėl darbą turi atlikti išmokyti darbuotojai.