Pakaba

Tinkami amortizatoriai – didesnis saugumas ir sutaupyti pinigai

Visose pakabos sistemose būtina kokia nors vibravimo slopinimo sistema ir paprastai tai atliekama pasitelkus atskirus amortizatorius. Jie ne tik sumažina vibraciją, bet ir laiko ratą ant kelio bei slopina bendrą automobilio korpuso poveikį. Dėl netinkamai veikiančių amortizatorių netolygiai dėvisi padangos, taip pat pažeidžiamos išmetamųjų dujų vamzdžio dalys ir pakaba. Taigi tinkamai sumontuoti ir veikiantys amortizatoriai gali išties sutaupyti pinigų. Dėl neveikiančio amortizatoriaus rizikuojate saugumu, nes netinkamas padangos sukibimas su kelio danga lems prastą stabdymą. Be to, gali būti pažeistos stabdžių dalys, todėl rizika padidėja ne tik stabdymo situacijose, bet ir važiuojant vingiuotu keliu. Taip pat tampa sunkiau pradėti važiuoti automobiliu.

Kaip žinoti, kada reikia pakeisti amortizatorius?

Jūsų automobilis lengvai keičia kryptį ir buksuoja, padangos yra netolygiai nusidėvėjusios ir apžiūrėję pastebėjote skysčio ištekėjimų. Vairuojant nelygiu paviršiumi pakaba atsimuša į apačią ir susilpnėjęs valdymas. Jei šie dalykai jums žinomi ir pastebėjote, kad automobilis siūbuoja, tačiau nėra malonu vairuoti, vadinasi, pats laikas keisti amortizatorius. Amortizatorius galite patikrinti važiuodami lėtai ir tuo pačiu metu spaudinėdami stabdžių pedalą. Jei automobilio korpusas stipriai svyruoja, vadinasi, atėjo laikas keisti amortizatorius. Jei išvardytų automobilio problemų nepastebėjote, amortizatorius vis tiek reiktų patikrinti kas 20 000 km. Jei automobiliu vežiojate sunkius krovinius ar esate prikabinę priekabą ar namelį ant ratų, amortizatoriams reiktų skirti daugiau dėmesio. „Vianor“ specialistai automobilyje sumontuos naujus žinomo gamintojo amortizatorius už prieinamą kainą ir papasakos daugiau apie susijusias paslaugas. Kreipkitės į mus dėl pasiūlymo.

Kaip veikia amortizatoriai?

Amortizatoriai gali būti viengubi arba dvigubi. Viengubi amortizatoriai dažnai būna dujiniai, o dvigubi – tepaliniai arba dujiniai. Amortizatoriai, paversdami kinetinę energiją šiluma, nuslopina per didelį automobilio pakabos siūbavimą. Tepaliniuose amortizatoriuose tai atliekama verčiant tepalą tekėti siaurais kanalais. Dvigubi amortizatoriai pakabos siūbavimus sulėtina į abi puses, nes stūmoklio kanaluose yra vožtuvai, kurie padeda tepalui tekėti įvairiais kanalais į viršų ir į apačią. Amortizatorių galia veikia automobilio vairavimo kokybę: dėl siūbavimų sulėtinimo vairuoti patogu, tačiau suprastėja automobilio kontrolė. Automobilius su kieta pakaba kontroliuoti lengviau, tačiau ne taip patogu. Be techninių aspektų, vairuotojų pasirinkimai irgi veikia amortizatorių pritaikymą.